3 redenen waarom je in onze clubs kan blijven trainen

19 april 2021
Vind je het nog een beetje spannend om in de club te sporten? Geen zorgen, want uit de cijfers blijkt dat je dit op een veilige en verantwoorde manier kan doen. Na de eerste lockdown (2020) hebben we in onze Basic-Fit clubs meer dan 33 miljoen bezoeken gehad en in géén van onze fitnessclubs is een brandhaard ontstaan. Kortom, kom lekker sporten!
Body & Mind
3 redenen waarom je in onze clubs kan blijven trainen - photo 1.1

Hieronder 3 redenen waarom jij met een gerust hart kan sporten in onze clubs.

1. Geen brandhaarden in fitnessclubs

Talloze onderzoeken tonen aan dat brandhaarden niet ontstaan in gyms. Zo concludeert de Stanford University dat het bezoeken van een fitnessclub minder riskant is dan (veel) andere onderzochte binnen locaties. Ook capaciteitsbeperkingen (zoals het werken met een reserveringssysteem) zijn supereffectief, dat blijkt ook uit de onderstaande cijfers.

Europa

Het gemiddelde besmettingspercentage per 100.000 fitnessbezoekers ligt op 1,12. Dit blijkt uit informatie die is verzameld door EuropeActive (een vereniging die de voordelen van fitness benadrukt). Op basis van meer dan 115 miljoen bezoeken aan fitnessclubs (in Duitsland, Frankrijk, Zweden, België, Nederland, Spanje, Portugal, Noorwegen, Zwitserland, Tsjechië, Polen, Denemarken, Luxemburg en het Verenigd Koninkrijk), werd bij slechts 0,0012% van de bezoekers een positief resultaat gemeld.

Onze clubs

De statistieken spreken voor zich! Na de eerste heropening van de fitnessclubs (2020) hebben we meer dan 33 miljoen bezoeken gehad. In geen één van de ruim 900 Basic-Fit clubs is een besmettingshaard ontstaan. Daarnaast mochten de Basic-Fit clubs in Spanje (in 2021) gelukkig openblijven en kunnen onze leden hier (nog steeds) op een verantwoorde manier genieten van hun workout.

Dit laat zien dat de getroffen maatregelen in de clubs (om jou een veilige, gezonde en fijne plek te bieden om te trainen) helpen het besmettingsrisico te verkleinen.

 

2. In alle Basic-Fit clubs zijn strikte en effectieve maatregelen getroffen

Om jou en de andere leden een veilige sportomgeving te kunnen bieden, hebben we een aantal maatregelen getroffen.

Maatregelen veilige sportomgeving

 • Het is verplicht om een clubbezoek te reserveren via Gymtime (in de Basic-Fit app). Zo kan je er zeker van zijn dat er maar een beperkt aantal leden tegelijk in de club aanwezig is.
 • Sommige fitnessapparaten en ruimtes zijn (tijdelijk) buiten gebruik om 1,5 meter afstand te kunnen waarborgen. Het dragen van een mondmasker is voor iedereen verplicht (tijdens het sporten mag het af).
 • Er zijn 6.284 extra schoonmaakuren toegevoegd aan het normale schoonmaakschema.
 • We hanteren minimaal 15 minuten schoonmaaktijd tussen de groepslessen door zodat er voldoende tijd is om de ruimte te ventileren en schoon te maken.

Je kan op de veiligheidspagina het complete en actuele overzicht vinden van alle getroffen maatregelen.

 

3. Lichaamsbeweging versterkt je immuunsysteem

Je gezondheid op peil houden in een pandemie is een belangrijke vorm van zelfzorg. Het helpt je gezond, fit en vrolijk te blijven. En het werkt ook nog eens als een goede uitlaatklep.

De voordelen op een rijtje

 • Het helpt om je afweersysteem te verbeteren en om (fysiek en mentaal) in goede conditie te blijven.
 • Vermindert het risico op hart- en vaatziekten.
 • Verbetert de weerstand, bloedsomloop en zuurstofverzadiging van het hart.
 • Vermindert het risico op diabetes en hoge bloeddruk.
 • Beperkt het risico op overgewicht of obesitas (door zowel het lichaamsgewicht als de vetophoping in het lichaam te verminderen).
 • Vermindert stress en angst door het vrijkomen van gelukshormonen (dopamine en endorfine).
 • Verhoogt het aantal uren slaap en de kwaliteit ervan, omdat de tijd die nodig is om in slaap te vallen wordt verkort.