3 redenen waarom je in onze clubs kan blijven trainen

02 oktober 2020
Ondanks de strengere coronamaatregelen mogen sportscholen gelukkig open blijven. Niet meer dan logisch ook, als je naar de cijfers kijkt. We hebben miljoenen bezoeken gehad en in géén van onze sportscholen is een brandhaard ontstaan. Ook de cijfers uit het buitenland tonen positieve resultaten. Dus, lekker blijven sporten. Is alleen maar goed voor je!
Body & Mind
3 redenen waarom je in onze clubs kan blijven trainen - photo 1.1

Hieronder 3 redenen waarom wij van mening zijn dat sportscholen ondanks de pandemie gewoon open kunnen en moeten blijven.

1. Talloze onderzoeken wereldwijd tonen aan dat besmettingen niet plaatsvinden in sportscholen:

 • In Frankrijk:

De statistieken spreken voor zich! Sinds de heropening van de sportscholen in Frankrijk als onderdeel van de versoepeling van de lockdown in juni, hebben 10 miljoen mensen onze Basic-Fit clubs bezocht. In geen één van onze 450 Franse clubs is een besmettingshaard ontstaan. 

 • In het Verenigd Koninkrijk:

In het Verenigd Koninkrijk zien we een vergelijkbare trend. Volgens de informatie die is verzameld door ukactive (een vereniging die de voordelen van fitness benadrukt), blijkt dat het aantal geregistreerde besmettingen per 100.000 gebruikers 0,35 is. Dit toont aan dat de protocollen met betrekking tot het beschermen van de gezondheid die zijn geïmplementeerd om gevallen van COVID-19 te monitoren en te rapporteren, helpen het risico te verkleinen dat sporters besmet raken met het virus. 

 • In de Verenigde Staten:

Volgens het meest recente onderzoek uitgevoerd door IHRSA (International Health, Racquet & Sportsclub Association) en MXM (Member Experience Management), die 2.873 sportscholen in de Verenigde Staten gedurende 3 maanden geanalyseerd hebben, blijkt dat van de 49,4 miljoen fitnesssessies in sportscholen, slechts 0,0023% van de gevallen positief getest is op COVID-19. Dit is 500 keer lager dan het landelijke gemiddelde!

2. In alle Basic-Fit clubs hebben we strikte en effectieve hygiëneprotocollen:

 • Het vooraf boeken van je fitnessmoment via de Basic-Fit app
 • Het tijdelijk buiten gebruik stellen van bepaalde apparatuur om altijd een veilige afstand van anderhalve meter te behouden.
 • Het invoeren van minimaal 15 minuten tussen de groepslessen zodat er genoeg tijd is om de ruimte te ventileren en schoon te maken. 
 • We hebben 6.284 extra schoonmaakuren toegevoegd aan het normale schoonmaakschema.
 • Voortdurend advies aan onze leden: kom niet als je symptomen hebt, gebruik de waterfontein alleen voor het vullen van flessen, was regelmatig je handen, maak alle apparatuur schoon vóór en na gebruik, houd te allen tijde een fysieke afstand van 1,5 m aan. 

3. Nu de herfst in aantocht is, helpt lichaamsbeweging om je immuunsysteem te versterken:

 • Regelmatige lichaamsbeweging is vooral belangrijk als het immuunsysteem onder druk staat, om je afweermechanisme te verbeteren en om in goede conditie te blijven, zowel fysiek als mentaal. Het is zelfs een indirecte factor dat ervoor zorgt dat het aantal mensen dat tijdens de pandemie als "risicogroep" wordt beschouwd, vermindert:
 • Vermindert het risico op hart- en vaatziekten: sporten verbetert de weerstand, bloedsomloop en zuurstofverzadiging van het hart. Daarnaast vermindert het ook het risico op diabetes en hoge bloeddruk. 
 • Beperkt het risico op overgewicht of obesitas, door zowel het lichaamsgewicht als de vetophoping in het lichaam te verminderen.
 • Het vermindert stress en angst door het vrijkomen van hormonen waardoor je je goed voelt (dopamine en endorfine).
 • Het helpt je te genieten van een goede nachtrust: Lichaamsbeweging verhoogt het aantal uren slaap en ook de kwaliteit ervan, omdat het de tijd die nodig is om in slaap te vallen verkort.

Sporten is onderdeel van de oplossing, niet het probleem!